VI Czempionat Koni Wielkopolskich - wyniki

2013-09-17
 Zapraszamy do zapoznania się z wynikami VI Czempionatu Koni Wielkopolskich, który w dniach 14-15.09 odbył się w Sielinku.

Wyniki niedzielnego Czempionatu:
czytaj dalej »

MŚMK Lanaken

2013-09-17
 Od 18 do 22 września w Lanaken (Belgia) rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Młodych Koni (MŚMK) w konkurencji skoków przez przeszkody. Podobnie jak w latach ubiegłych, o medale walczyć będą konie 5,6 i 7-letnie. Dodatkowo zostanie przeprowadzony konkurs Sires of The World - przeznaczony dla ogierów uznanych.

Dobre starty w Jardy

2013-09-16
 W niedzielę, we francuskim Jardy zakończyły się MEJ i MEMJ w WKKW. Wzięła w nich udział 9-cio osobowa grupa polskich zawodników. Ostatecznie najlepiej z Polaków wypadli - w kategorii juniorów  Aleksander Kadłubowski (na zdjęciu) startujący na francuskim angloarabie - og. Devin du Maury (Quatar de Plape - Pelerinne du Maury) - 19 miejsce, a w kategorii młodych jeźdzców - Jan Mossakowski i Niagara (Skaleń - Nemezja) - 24 miejsce.
W klasyfikacji drużynowej MEJ zwyciężyli Irlandczycy, którzy wyprzedzili Francuzów i Szwajcarów. Polacy zajęli miejsce 6 na 17 startujących ekip. Najlepszą drużyną MEMJ okazali się gospodarze, srebrny medal wywalczyli Brytyjczycy, a brązowy - Irlandczycy. Polacy zajęli 5 miejsce (startowało 9 drużyn)

Wyniki Polaków:

Kamila Kart brązową medalistką ME !

2013-09-16
 Ogromnie miło nam poinformować o sukcesie polskich rajdów. Reprezentantka naszego kraju Kamila Kart (na zdjęciu) startująca na koniu Raila des Sables zdobyła brązowy medal ME w rajdach długodystansowych!
Zawodniczka dystans 160 km pokonała tempem 20,192 km/h.
Inna Polka - Olga Ciesielska na koniu Gardu Pintu ukończyła ME na 24 miejscu.
W klasyfikacji Open drugie miejsce zajął wyhodowany w Polsce Farak (Furiat - Fanaria/Cyprys) hod. Krzysztof Grudziąż