ZT Bogusławice 7-8.07.2014

2014-07-10
Stacjonarna próba zaprzęgowa klaczy ras szlachetnych odbyła się w dniach 7-8 lipca na terenie ZT Bogusławice. Ocenę bardzo dobrą uzyskały dwie klacze: śląska Dolina (Lothario - Dewiza) oraz wielkopolska Agrafka-D (Eger - Arfa). Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

czytaj dalej »

MP-B Warka 2014

2014-07-06
Tytuł Mistrza Polski Seniorów wywalczył Jarosław Skrzyczyński na koniu Crazy Quick (Chacco Blue - Doxanna), tytuł I vicemistrza zdobył Grzegorz Psiuk na ogierze Ares (Cantanis - Armila). Tytuł II vicemistrza wywalczył Piotr Morsztyn na Osadkowski van Halen (Hors La Loi II - Horetta). W kategorii Młodych Jeźdźców mistrzowski tytuł wywalczyla Zuzanna Gowin, drugie miejsce zajęła Maja Radomska, trzecie - Jan Bobik. W kategorii juniorów najlepszy okazał się Andrzej Opłatek, drugie miejsce zajął Albert Ornat, trzecie - Dajana Pawlicka. W kategorii dzieci pierwsze miejsce wywalczył Franciszek Kowalczyk, drugie - Filip Lewicki, trzecie - Jakub Kubiak.  Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Mistrzostwa Polski w Skokach przez Przeszkody

2014-07-03
Już jutro, na terenie Farmy Sielanka rozpoczną się Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Przy okazji Mistrzostw rozegrane zostaną zawody Pucharu Polski Dzieci oraz kolejny etap Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski. Konkursy finałowe rozegrane zostaną w niedzielę, początek o godzinie 8:00. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy oraz listą zgłoszonych zawodników i koni.

70 Derby już w najbliższą niedzielę

2014-07-03
Tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca odbędzie się Derby o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W gonitwie o Błękitną Wstęgę dla 3-letnich ogierów i klaczy xx na dystansie 2400 m, pobiegnie 15 koni (sześć klaczy i dziewięć ogierów). Łączna pula nagród w tej gonitwie to 148 750 zł. Transmisje będzie można oglądać na stronie www.torsluzewiec.pl.

Przydatne linki:

Ten weekend należał do wkkw-istów

2014-06-30
W miniony weekend dominowało WKKW. W Morawie pod Strzegomiem odbyła się kolejna edycja Strzegom Horse Trials, podczas której zostały rozegrane zawody z cyklu Pucharu Narodów 2014. To najbardziej prestiżowa seria rozgrywek Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Do Strzegomia przyjechała rekordowa liczba zawodników. W sumie wystartowało prawie 270 par z całego świata. Tradycyjnie na Strzegom Horse Trials nie zabrakło najlepszych zawodników na świecie.