15 grudnia Związek Westfalski (Niemcy) przyznał licencję dwóm wyhodowanym w Polsce ogierom trakeńskim. W sezonie 2017 prawo krycia w tej księdzie uzyskały:

2016-12-14

Zimowa Aukcja Koni Czystej Krwi, która odbyła się w Stadninie Koni Michałów w dniu 10 grudnia br., zakończyła się dużym sukcesem. Łączna kwota uzyskana ze sprzedaży koni wyniosła 404,1 tysięcy euro, przy czym tylko pięć koni nie znalazło nabywcy.

Dujardin broni tytułu!

2016-08-17
Na igrzyskach olimpijskich w konkurencji ujeżdżenia po raz drugi z rzędu złoty medal wywalczyła Charlotte Dujardin po doskonałym finałowym występie na Valegro. Drugie miejsce zajęła Isabell Werth (jest to dziesiąty medal tej najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii dresażu), a trzecie Kristina Bröring-Sprehe.

W klasyfikacji drużynowej złoty medal otrzymali będący faworytami Niemcy, srebrny Brytyjczycy, a brązowy Amerykanie.

Wyniki przedstawiamy poniżej.

Medale w WKKW rozdane

2016-08-10
W dniu wczorajszym zakończyła się rywalizacja olimpijska w konkurencji WKKW. Złoty medal indywidualnie wywalczył (po raz drugi z rzędu!) Michael Jung, dosiadający fenomenalnego Sama. W klasyfikacji drużynowej po raz pierwszy zwyciężyli Francuzi, medal srebrny zdobyła reprezentacja Niemiec, a brązowy - Australijczycy.

Reprezentant Polski Paweł Spisak niestety został wyeliminowany po upadku na trasie crossu.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Grande Semaine de Pompadour

2015-09-15
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Polskich koni, które brały udział w Grande Semaine de Pompadour. Nasz kraj reprezentowało 8 koni, w tym dwa ogiery.