Bergen z kwalifikacją do MŚ !

2013-09-24
 W weekend w Luhmuhlen (Niemcy) odbyły się zawody w powożeniu CAI-B. Wystartowało w nich dwoje Polaków - Bartłomiej Kwiatek (Bergen) i Weronika Kwiatek (Bartnik). Nasi reprezentanci uplasowali się na miejscach 17 i 20, co oznacza, że startujacy pierszy raz poza granicami Polski og. Bergen (Turkus-Berenika) hod. SO Książ, zdobył kwalifikację do przyszłorocznych MŚ.

W zawodach wystartowało 57 par.

WYNIKI

Barceloński finał

2013-09-24
 Już w weekend w Barcelonie rozegrany zostanie finał rozgrywek Furusiyya Nations Cup. Do rywalizacji zgłoszono 20 reprezentacji narodowych, w których barwach wystartuje 95 zawodników na 167 koniach.
czytaj dalej »

MPMK-D zgłoszenia

2013-09-24
 Zapraszamy do zapoznania się z listą koni zgłoszonych do MPMK-D, które w dniach 27-29.09.2013 odbędą się w Kwiekach.
Na liście znajduje się 13 koni - 6 czterolatków, 4 pięciolatki i 3 sześciolatki. Najwięcej bo 7 koni jest rasy sp, 4 śląskie i 2 wielkopolskie.

LISTA

Pompadour zdobyte

2013-09-23
 W ubiegłym tygodniu grupa polskich koni rasy małopolskiej wyjechała do Francji, aby wziąć udział w Narodowym Czempionacie Koni Angloarabskich w Pompadour. W piątek informowaliśmy o sukcesie klaczy Elisee Grey (Grey - Embera) hod. Teresa Idzik, która wygrała klasę klaczy trzyletnich grupy III i uzyskała tytuł Superczempionki koni dwu i trzyletnich, a dziś informacje te uzupełniamy o wyniki pozostałych polskich koni.

Syn Barnauła z medalem Mistrzostw Niemiec !

2013-09-23
W miniony weekend w Niemczech rozgrywano mistrzostwa kraju w konkurencji WKKW. Miejsca na podium zajęli Andreas Dibowski, Ingrid Klimke, Peter Thomsen. Warto dodać, że zdobywca brązowego medalu startował na koniu Horseware's Barny, który jest synem polskiego folbluta, ogiera Barnauł (Club House - Barmanka xx) hod. SK Kozienice.

Film pary Peter Thomsen/Horseware's Barny można obejrzeć TUTAJ.