X Kujawsko - Pomorski Przegląd Młodzieży Hodowlanej

2014-09-10
X Kujawsko - Pomorski Przegląd Młodzieży Hodowlanej oraz Konkurs Skoków Luzem dla 2-latków odbędzie się w dniu 13 września w miejscowości Brzoza koło Bydgoszczy. Zgłoszonych zostało 51 koni ras szlachetnych (sp, wlkp, m) z roczników 2012, 2013 oraz 2014, spełniających warunki wpisu do księgi głównej. Początek imprezy godzina 9:00. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem zgłoszonych koni.
czytaj dalej »

VI Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni

2014-09-08
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami VI Sportowego Czempionatu Polski Młodych Koni w skokach, który odbył się w dniach 5-7 września w Olszy.

Puchar Polski WKKW

2014-09-08
Zakończył się cykl rozgrywek zaliczanych do Pucharu Polski w WKKW. Finał odbył się w Racocie, w dniach 5-7 września 2014 r. W kategorii seniorów miejsce pierwsze zajął Kamil Rajnert, w młodzikach Hanna Pogodzińska, w kategorii juniorów zwyciężyła Sylwia Kupczyk, w grupie juniorów młodszych - Wiktoria Knap. Zapraszamy do zapoznania się w wynikami zawodów, oraz klasyfikacją końcową Pucharu Polski.

Anna Łukasik Mistrzynią Polski w Ujeżdżeniu

2014-09-07
W podwarszawskiej Stajni Bobrowy Staw zakończyły się Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów wywalczyła Anna Łukasik, która prowadziła w mistrzostwach już od pierwszego półfinału. W trakcie dzisiejszego przejazdu tej zawodniczki mówiło się w kuluarach, że „jedzie po złoto”. I tak też było w rzeczywistości. Wynik 74,675% zagwarantował jej najwyższe podium i jak się okazało, jest jednocześnie życiowym wynikiem na tym koniu. Warto wspomnieć, że zawodniczka dosiadała klaczy polskiej hodowli.