Festiwal Baborówko 2013

W minioną niedzielę zakończył się Festiwal Jeździecki Baborówko. Organizatorom kolejny raz należą się słowauznania - impreza w Baborówku to bez wątpienia jedne z najlepiej zorganizowanych zawodów wkkw w Polsce.

W najtrudniejszej klasie CCI2* dubletem zwyciężył Andreas Dibowski (konie It's Me i LLanero). Najlepszy z Polaków, Łukasz Kaźmierczak, był trzeci. W klasie CIC2* duży sukces odniósł młody reprezentant Polski - Aleksander Kadłubowski (Devin du Maury). Aktualny brązowy medalista MPJ zwyciężył w bardzo dobrym stylu, bijąc Pawła Spisaka (Pasja) i Andreasa Dibowskiego. Co ciekawe ten ostatni startował na polskiej hodowli kl. Nadzieja (Berlin Bej - Nastka/Askar).

MPMJ
W ramach konkursu CCI2* rozegrano Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdzców. Wystartowało w nich sześcioro zawodników, a ostatecznie sklasyfikowano piątkę z nich. Złoty medal zdobył Jan Mossakowski startujący na klaczy Niagara, który ukończył MP z wynikiem 58,80 pkt. Kolejne miejsca na podium zajęli - Małgorzata Haręzga/Lobo i Michal Knap/Dren.